Jakie mleko dla noworodka wybrać?

Wiele kobiet przygotowujących się do roli mamy bardzo chce karmić swoje dzieci piersią. Jest to niezwykle magiczny moment i ważna część życia malucha. Niestety różne sytuacje życiowe mogą wpłynąć na to, że młoda mama nie będzie mieć wystarczającej ilości pokarmu. W takiej sytuacji nie trzeba się załamywać. Wystarczy dobrać odpowiednie mleko dla noworodka i gotowe. No właśnie, a czym kierować się zamawiając mleko początkowe? Na co zwracać szczególną uwagę?

Modyfikowane mleko początkowe

Jeśli mamy do czynienia z kilkudniowym lub nieco starszym maluchem, to musimy wziąć pod uwagę zakup tak zwanego mleka początkowego. Jest to specjalna mieszanka dedykowana dla dzieci do szóstego miesiąca życia. Na rynku mamy kilku czołowych producentów mlek początkowych. Możemy mieć pewność, że każdy z tych produktów, zanim trafił do sprzedaży, przeszedł szereg badań i testów. Mleko modyfikowane musi podlegać wielu restrykcjom i co najważniejsze powinno swoim składem jak najbardziej przypominać kobiecy pokarm. Można śmiało powiedzieć, że wszystkie dostępne w aptekach, drogeriach i innych sklepach mleka modyfikowane są dobre jakościowo. Tak naprawdę tylko od nas zależy, który produkt wybierzemy.

Kilka ważnych dodatkowych składników

Skoro wszystkie mleka początkowe są dobre, to które zamówić dla swojego dziecka? Jednym z ważnych parametrów może być dodatkowy skład. Producenci komponując takie mieszanki, dodają do nich wiele witamin, minerałów i mikroelementów. Mleko dla noworodka sprawdź może zawierać witaminy z grupy B, A, D, E i K. Może być także dodatkowym źródłem wapnia, kwasów omega tłuszczowych oraz potasu. Warto także by w mieszance znalazły się także probiotyki i prebiotyki. 

Mleko do zadań specjalnych

Jeśli nasz noworodek ma uczulenia na krowie mleko, to mieszanka początkowa powinna być stworzona na bazie mleka koziego. Jest ona równie odżywcza i bardzo bezpieczna dla zdrowia malucha. W mlekach modyfikowanych możemy znaleźć także składniki, które będą zapobiegać zaparciom u noworodków lub które będą zapobiegać zbyt częstemu ulewaniu.